ققنوس چت   چت باران   منزل مبله شیراز   
 تنها تنها .

تنها

پرورش عروس هلندي

پرورش عروس هلندي

بسياري از علاقمندان براي كسب درآمد به پرورش پرندگان زينتي گران قيمت مانند كاسكو مرغ عشق طوطي و عروس هلندي روي مي آورند.

استراتژي كسب درآمد از اين طريق كاملاً منطقي بوده و داراي توجيه اقتصادي است زيرا پرندگان زينتي بالغ در بازار با قيمت بسيار بالايي به فروش مي رسند مخصوصا آنهايي كه مي تواننند صحبت كنند و تقليد صدا را آموخته اند.

 

دوستداران پرندگان زينتي مانند عروس هلندي مي توانند با خريد جوجه هاي اين پرندگان يا تخم هاي نقطه دار ، آنها را پرورش داده و تقليد صدا را به آن ها بياموزند.

براي اطلاع يافتن از قيمت اين پرندگان كافي است به سايت هاي فروش اينترنتي نظير ديوار و شيپور سر بزنيد. خواهيد ديد كه اين پرندگان با قيمت بسيار بالايي به فروش مي رسند و نگهداري و پرورش آنان توجيه اقتصادي دارد.

 

در اين مقاله قصد داريم شما را با پرورش يكي از پرطرفدارترين پرندگان زينتي يعني عروس هلندي آشنا كنيم.

 

عروس هلندي پرنده اي زينتي و گران قيمت است كه از خانواده طوطي هاي كاكل دار مي باشد. اين پرنده كوچك ترين عضو خانواده طوطي ها است كه در مناطقي از استراليا زندگي ميكند. به دليل محبوبيت و طرفداران زيادي كه اين پرنده در سراسر جهان دارد از آن به عنوان يكي از مهمترين پرندگان گان زينتي نام برده مي شود.

عروس هلندي پرنده اي بسيار زيبا و دوست داشتني است كه رنگ هاي مختلفي دارد. جالب است بدانيد كه از نظر رفتار شناسي رنگ پرهاي پرنده هيچ‌گونه تأثيري بر رفتار آن ندارند. اين پرنده را مي‌توانيد با رنگ‌هاي زرد ، سفيد خاكستري ، قهوهاي و كرمي در طبيعت مشاهده كنيد.

 

عروس هلندي داراي سري كاكل دار و زيبا است كه بر روي برخي از گونه‌هاي آن يك لكه سرخ وجود دارد. اين پرنده داراي دم درازي است كه در انتها به صورت نقطه تيز در مي آيد. عروس هلندي از لحاظ جثه طوطي هاي كوچك به حساب مي آيد.

 

يكي از مزيت هاي اين پرنده نسبت به ساير حيوانات خانگي مانند سگ و گربه وديگر پرندگان زينتي اين است كه داراي طول عمر بيشتري نسبت آنان است به طوري كه به صورت متوسط بين ۱۷ تا ۲۰ سال زندگي مي كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۹:۰۵ توسط:اميد موضوع:

آموزش ساخت ماشين جوجه كشي با يخچال

ساخت دستگاه جوجه كشي اتوماتيك با يخچال

بسياري از افراد به دليل علاقه ، انجام پروژه دانشگاه و يا صرفه جويي در هزينه ها مايل هستند كه به جاي خريد دستگاه جوجه كشي ، نمونه هاي دست ساز آن ها را درست كنند. اگر شما هم جزء اين دسته از افراد هستيد مي توانيد با استفاده از برخي قطعات پيش پا افتاده مانند بدنه يخچال ، المنت ، فن دماسنج و رطوبت سنج دستگاه جوجه كشي بسازيد.

جوجه كشي از پرندگان مختلف نيازمند تامين المان هايي مانند دما ، رطوبت ، تهويه هوا و چرخش تخم ها است. دما وظيفه رشد نطفه و جنين را دارد. نطفه در داخل تخم در دماي مناسب از حالت گازي به مايع و سپس به جامد تبديل مي شود. دماي مطلوب براي جوجه كشي از انواع پرندگان به صورت عمومي حدود ۳۷ درجه سانتي گراد است.

رطوبت نيز براي خروج جوجه ها از تخم ها بسيار ضروري است. زيرا اگر پوسته تخم مرطوب نشود جوجه ها نمي توانند آن را شكسته و از تخم خارج شوند و در داخل تخم خفه مي شوند. رطوبت مطلوب جوجه كشي بين ۵۵ تا ۶۵ درصد است.

تهويه هوا براي اكسيژن رساني و تنفس جوجه ها ضروري است ، به همين دليل هوا در داخل دستگاه بايد به نحو مناسبي گردش داشته باشد. همچنين چرخش تخم ها نيز براي جلوگيري از چسبيدن نطفه به پوسته انجام مي پذيرد و در طول روز ۴ تا ۶ مرتبه چرخانده مي شوند.

دستگاه جوجه كشي كه مي سازيد بايد قادر باشد اين المان ها را فراهم كند. توجه كنيد كه محفظه دستگاه بايد عايق مناسبي براي دما و رطوبت باشد. به همين دليل مي توانيد از بدنه يخچال استفاده كنيد. بدنه يخچال به دليل استفاده از پشم شيشه در ساخت آن عايق بسيار مناسبي براي دما و رطوبت است.

سنجش و تنظيم دما و رطوبت مطلوب در داخل دستگاه با استفاده از دماسنج و رطوبت سنج انجام مي پذيرد. براي تامين حرارت و رطوبت هم مي توانيد از المنت و ظرف آب استفاده كنيد. براي كنترل المان هاي دستگاه نيز كنترلر JDR 900 به دليل هوشمندي آن گزينه بسيار مناسبي است.

منبع : http://www.hovabator.ir/tag/%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%ac%d9%88%d8%ac%d9%87-%da%a9%d8%b4%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%db%8c%d8%ae%da%86%d8%a7%d9%84


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۳۱:۵۶ توسط:اميد موضوع:

تعمير ماشين جوجه كشي

دستگاه جوجه كشي يك وسيله الكترونيكي مي‌باشد كه در هر زماني مي‌تواند خرابي به بار آورد ، اين مورد در تمامي وسايل الكترونيكي صدق مي‌نمايد. در اين مقاله قصد معرفي نحوه تعمير دستگاه جوجه كشي را داريم كه توصيه مي‌كنيم با ما همراه باشيد …

اينگونه فرض كنيد كه شما يك دستگاه جوجه كشي خريده‌ ايد و پس از مدتي يكي از قطعات اين محصول دچار خرابي شده است و متاسفانه به بخش فني و پشتيباني شركتي كه دستگاه جوجه كشي را از آن خريده‌ايد دسترسي نداريد و از طرفي ديگر هزينه و زمان لازم براي يافتن يك تعميركار مطمئن را نيز نداريد. بخش‌هاي مختلف يك دستگاه جوجه كشي كه امكان خرابي در آن‌ها وجود دارد عبارت‌اند از :

 • هيتر
 • رطوبت ساز
 • راك چرخاننده
 • فن تهويه
 • سنسورها

هر يك از مواردي كه در بالا ذكر شد در برند هاي مختلفي توليد مي‌شوند و در هر كدام از آن‌ها حتي بهترين برند ها نيز امكان خرابي و عدم كاركرد صحيح وجود دارد كه مي‌تواند مشكلاتي ايجاد كرده و كاهش بهره وري دستگاه جوجه كشي شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۳۵:۱۱ توسط:اميد موضوع:

فروشگاه كولد ميكر

كولد ميكر يك فروشگاه اينترنتي بسيار معتبر است كه در زمينه فروش انواع محصولات سرمايشي ايراني و خارجي فعاليت مي كند. اين محصولات شامل طيف وسيعي از انواع آبسردكن ها ، يخ سازها و شربت سازها هستند. آبسردكن هاي فروشي در اين سايت شامل آبسردكن هاي فانتزي ، آبسردكن هاي روميزي ، آبسردكن هاي ايستاده ، آبسردكن هاي فيلتردار ، آبسردكن هاي يخچال دار ؛ آبسردكن هاي دو كاره و آبسردكن هاي چند كاره هستند. در مورد يخساز ها هم مي توان به انواع يخسازهاي رستوراني ، يخ سازهاي كافي شاپي و يخسازهاي خانگي اشاره كرد. محصولات اين فروشگاه با ضمانت گروه صنعتي اسكندري با 25 سال سابقه توليد انواع محصولات برودتي و سرمايشي به فروش مي رسد. گروه صنعتي اسكندري با 25 سال سابقه توليد دستگاه هاي حرارتي و برودتي ، واحد برتر توليدي شمال غرب كشور با انتخاب خانه صنعت است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۳۳:۵۸ توسط:اميد موضوع:

ساخت دستگاه جوجه كشي در منزل

بسياري از معلم ها و اساتيد در مدرسه و دانشگاه از دانش آموزان و دانشجويان مي خواهند كه به عنوان پروژه ساخت يك دستگاه جوجه كشي درست كرده و با آن جوجه كشي كنند.

اگر شما هم از اين دسته دانش آموزان و دانشجويان هستيد و يا علاقه داريد كه با استفاده از دستگاه جوجه كشي خانگي كه خودتان درست كرده ايد جوجه كشي كنيد حتما اين راهنما را بخوانيد.

اين راهنما به شما آموزش مي دهد كه چگونه با استفاده از تجهيزات پيش پا افتاده و در ظاهر به درد نخور مانند كارتن دستگاه جوجه كشي بسازيد.

براي ساخت دستگاه جوجه كشي با كارتن بايد مراحل زير را طي كنيد.

آموزش ساخت دستگاه جوجه كشي

» در مرحله اول لوازم مورد نياز ساخت دستگاه جوجه كشي خانگي را تهيه كنيد:

 • كارتن
 • لامپ معمولي رشته اي ۱۰۰ واتي
 • سرپيچ
 • چهار قطعه چوب
 • تكه اي تور پلاستيكي و طلق
 • دماسنج و رطوبت سنج
 • ليوان يا فنجان آب
 • چسب

» ساخت محفظه دستگاه جوجه كشي

براي ساخت محفظه دستگاه ابتدا يك طرف كارتن را جدا كرده و با استفاده از تكه چوب ها و چسب يك چارچوب براي محفظه دستگاه درست كنيد. طلق را با استفاده از چسب به چارچوب وصل كنيد. اين چارچوب و طلق چسبيده به آن نقش درب محفظه را بازي مي كنند. اين درب را مي توانيد به صورت لولا به كارتن وصل كنيد تا دستگاه جوجه كشي خانگي ساخت خود را به راحتي باز و بسته كنيد.

» وصل كردن تور به محفظه

در مرحله بعد تور را به فاصله چند سانتي متر از كف محفظه به آن بچسبانيد. اين تور به آساني تخم ها، لامپ و ليوان يا فنجان را بر روي خود نگه خواهد داشت.

» نصب دماسنج و رطوبت سنج به محفظه

در اين مرحله رطوبت سنج و دما سنج را به محفظه كارتني دستگاه نصب كنيد. توجه كنيد كه دماي داخل دستگاه در فرايند جوجه كشي ۳۷ درجه و رطوبت بين ۵۵ تا ۶۵ درصد خواهد بود.

۵ – در اين مرحله سرپيچ را به كارتن نصب كرده و لامپ رشته اي ۱۰۰ واتي را به آن ببنديد. اين لامپ وظيفه ايجاد حرارت ۳۷ درجه اي داخل دستگاه را ايفا مي كند.

۶ – پس از گذاشتن تخم هاي نطفه دار به داخل دستگاه، بايد فنجان يا ليوان را پر از آب كرده و داخل دستگاه قرار دهيد. آب موجود در ليوان يا فنجان وظيفه تامين رطوبت داخل دستگاه را بر عهده خواهد داشت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۴۵:۴۷ توسط:اميد موضوع:

دستگاه جوجه كشي چيست ؟

دستگاه هاي جوجه كشي تجهيزاتي هستند كه شرايط لازم براي جوجه كشي از تخم هاي نطفه دار انواع پرندگان را فراهم مي كنند. اين شرايط شامل دما ، رطوبت ، چرخش تخم ها و تهويه و اكسيژن رساني است. اين دستگاه ها كه انكوباتور يا ماشين جوجه درآوري نيز ناميده مي شوند امروزه در ظرفيت هاي كوچك و بسيار بزرگ ساخته مي شوند. با توجه ظرفيت ماشين هاي جوجه درآوري مي توان آن ها را به اقسام خانگي ، نيمه صنعتي و صنعتي تقسيم بندي كرد. دستگاه هاي جوجه كشي خانگي معمولا داراي ظرفيت كمتر از 150 عدد تخم مرغ ، نيمه صنعتي ها بين 150 تا 2000 عدد تخم مرغ و صنعتي ها بيشتر از 2000 عدد تخم مرغ ظرفيت دارند. دستگاه جوجه كشي خانگي يكي از محصولات توليد شده توسط گروه صنعتي اسكندري ميباشد كه با نام ايزي باتور طراحي ، توليد و روانه بازار ميگردد ، دستگاه هاي جوجه كشي خانگي ايزي باتور در تعداد مختلفي از 12 تايي تا 96 تايي موجود ميباشند كه امكان استفاده در منزل و محيط هاي كوچك را براي كاربر فراهم مي آورد. در صورتي كه قصد جوجه كشي از پرندگاني مانند مرغ ، بلدرچين ، كبك ، غاز ، اردك ، بوقلمون و... را داشتيد ميتوانيد از دستگاه جوجه كشي خانگي ايزي باتور 1 و 2 استفاده نماييد و در صورتي كه قصد جوجه كشي از پرندگان زينتي و يا خزندگان را داشتيد نيز ميتوانيد از دستگاه جوجه كشي ارزان ايزي باتور 5 و دستگاه جوجه كشي حرفه اي ايزي باتور 6 استفاده نماييد. توجه داشته باشيد كه تمامي انكوباتورهاي ذكر شده امكان جوجه كشي از تمامي پرندگان و خزندگان را دارا ميباشند و تنها تفاوت آنها در دقت اعمال ميزان دما و رطوبت ميباشد. براي اطلاعات بيشتر در اين مورد ميتوانيد به صفحه هر يك از محصولات مراجعه فرموده و اطلاعات كامل تري را در مورد دستگاه هاي جوجه كشي مطالعه فرماييد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۰:۲۵ توسط:اميد موضوع: