اجاره سوئیت در شیراز   منزل مبله شیراز   
ساخت دستگاه جوجه كشي در منزل  تنها تنها .

تنها

ساخت دستگاه جوجه كشي در منزل

بسياري از معلم ها و اساتيد در مدرسه و دانشگاه از دانش آموزان و دانشجويان مي خواهند كه به عنوان پروژه ساخت يك دستگاه جوجه كشي درست كرده و با آن جوجه كشي كنند.

اگر شما هم از اين دسته دانش آموزان و دانشجويان هستيد و يا علاقه داريد كه با استفاده از دستگاه جوجه كشي خانگي كه خودتان درست كرده ايد جوجه كشي كنيد حتما اين راهنما را بخوانيد.

اين راهنما به شما آموزش مي دهد كه چگونه با استفاده از تجهيزات پيش پا افتاده و در ظاهر به درد نخور مانند كارتن دستگاه جوجه كشي بسازيد.

براي ساخت دستگاه جوجه كشي با كارتن بايد مراحل زير را طي كنيد.

آموزش ساخت دستگاه جوجه كشي

» در مرحله اول لوازم مورد نياز ساخت دستگاه جوجه كشي خانگي را تهيه كنيد:

  • كارتن
  • لامپ معمولي رشته اي ۱۰۰ واتي
  • سرپيچ
  • چهار قطعه چوب
  • تكه اي تور پلاستيكي و طلق
  • دماسنج و رطوبت سنج
  • ليوان يا فنجان آب
  • چسب

» ساخت محفظه دستگاه جوجه كشي

براي ساخت محفظه دستگاه ابتدا يك طرف كارتن را جدا كرده و با استفاده از تكه چوب ها و چسب يك چارچوب براي محفظه دستگاه درست كنيد. طلق را با استفاده از چسب به چارچوب وصل كنيد. اين چارچوب و طلق چسبيده به آن نقش درب محفظه را بازي مي كنند. اين درب را مي توانيد به صورت لولا به كارتن وصل كنيد تا دستگاه جوجه كشي خانگي ساخت خود را به راحتي باز و بسته كنيد.

» وصل كردن تور به محفظه

در مرحله بعد تور را به فاصله چند سانتي متر از كف محفظه به آن بچسبانيد. اين تور به آساني تخم ها، لامپ و ليوان يا فنجان را بر روي خود نگه خواهد داشت.

» نصب دماسنج و رطوبت سنج به محفظه

در اين مرحله رطوبت سنج و دما سنج را به محفظه كارتني دستگاه نصب كنيد. توجه كنيد كه دماي داخل دستگاه در فرايند جوجه كشي ۳۷ درجه و رطوبت بين ۵۵ تا ۶۵ درصد خواهد بود.

۵ – در اين مرحله سرپيچ را به كارتن نصب كرده و لامپ رشته اي ۱۰۰ واتي را به آن ببنديد. اين لامپ وظيفه ايجاد حرارت ۳۷ درجه اي داخل دستگاه را ايفا مي كند.

۶ – پس از گذاشتن تخم هاي نطفه دار به داخل دستگاه، بايد فنجان يا ليوان را پر از آب كرده و داخل دستگاه قرار دهيد. آب موجود در ليوان يا فنجان وظيفه تامين رطوبت داخل دستگاه را بر عهده خواهد داشت.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۴۵:۴۷ توسط:اميد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :